Vložkování komínů

vložkování komínů

Vložkování komínu je postup opravy komínu. Používá se zejména v kombinaci s frézováním. Některé komíny jsou však rozměrově dostatečně velké na aplikaci nerezové vložky bez nutnosti frézování. Celý postup tedy spočívá v zasunutí nerezové komínové vložky do stávajícího, nejčastěji zděného komínu. V místě připojení spotřebiče a otvoru pro kontrolu a vybírání sazí se provedou ve stávajícím plášti otvory. Nerezová vložka se spouští ústím komínu dolů. Jednotlivé díly je potřeba zajistit nýtem, aby se spoj nepřerušil. Pokud to vnitřní rozměr komínu dovolí, je vhodné na vložku nasadit izolační skořepinu. Ta zajistí stabilní teplotu spalin.

Komín má lepší tah a je zajištěna dobrá účinnost připojeného spotřebiče. Vložky jsou osazovány vždy po vodě, to znamená hrdlem vzhůru. Je nutné zajistit, aby vnitřní vložka byla dilatována od pláště komínu.

Vložkování se provádí jak pevnou vložkou, tl.plechu 0,6-1mm, tak flexibilní hadicí. Naše společnost používá vložky od německého výrobce, které jsou již při tl. 0,6mm certifikované na tuhá paliva s teplotní odolností 600°C a zárukou 25 let.

Rekonstrukce nadstřešní části komínů

Zvláštní kapitolou jsou rekonstrukce nadstřešních částí. Tyto situace nastávají nejčastěji při opravách střech, kdy je nadstřešní část ve špatném stavu. Pro tyto případy nabízíme unikátní systém RENOVO, který jako jediný v ČR nabízí systémové řešení rozměrového přechodu ze čtvercového na kruhový průřez komínu.

V případě jakýchkoli dotazů nás můžete kontaktovat prostřednictvím telefonu +420 493 522 332,
e-mailu info@kominycz.org, nebo kontaktního formuláře.

nahoru
Zavoláme Vám Zavoláme Vám

Chcete komín na míru? Vložte telefon, zavoláme Vám, navrhneme, poradíme.

Kolik je 3+2
Zavoláme Vám Zavoláme Vám

Napište si o slevový kupon pro nákup ve Vašich stavebninách.

Kolik je 2+4