Jsme skuteční výrobci komínů

01.01.2015

V dnešní době velkého množství nabídek dodavatelů komínových systémů je určitě dobré se zamyslet nad jejich výrobním procesem. Mnoho společností se ve svých propagačních materiálech pasuje do role výrobců.

V dnešní době velkého množství nabídek dodavatelů komínových systémů je určitě dobré se zamyslet nad jejich výrobním procesem. Mnoho společností se ve svých propagačních materiálech pasuje do role výrobců. Opak je pravdou a množství skutečných výrobců komínů se dá spočítat na prstech jedné ruky zasloužilého dřevorubce.

Přitom kvalitní výrobní proces, správný výběr použitých surovin, skladování, přeprava , vývoj a technický servis jsou plnou zárukou dlouho a kvalitně sloužícího komínového systému, který vydrží po dobu životnosti stavby a mnohdy i déle.

Komínová tvárnice

Komínová tvárnice tvoří vnější ochranný plášť spalinové cesty. Musí být vyrobena z materiálu, který při ohřevu vnitřní komínové vložky zajistí udržení její teploty. Zároveň musí být vytvořena z komponentu, který je teplotně odolný a zajistí optimální povrchovou teplotu komína. Kvalitní výrobní proces zajistí rozměrovou přesnost jednotlivých dílů, která je nutná pro rychlou a přesnou výstavbu komínového tělesa.

Použitý materiál Liapor je velmi lehký granulát vyráběný expandováním přírodního jílu. Svou podstatou se řadí mezi keramické hmoty, které jsou jedním z nejstarších a nejosvědčenějších stavebních materiálů.

Jedná se však o vyšší stupeň zpracování výchozího materiálu, což umožňuje, že k základním vlastnostem keramických materiálů, jako je pevnost, stálost, zdravotní nezávadnost, přistupují k výrobní surovině ještě další, jako např. velmi nízká objemová hmotnost a vynikající tepelně izolační schopnosti. Liapor se vyznačuje granulovanou formou s téměř kulovitými zrny s vnitřní stejnoměrnou pórovitou strukturou a uzavřeným slinutým povrchem.

Výrobní proces

Celý výrobní proces zahrnuje správné skladování použitých surovin, jejich přesné použití při přípravě směsi, správné zpracování, 100% dodržené technologické postupy, které jsou pod neustálou kontrolou technického oddělení.

Vzorky jednotlivých šarží jsou pravidelně podrobovány pevnostním, mrazuvzdorným a teplotně namáhacím zkouškám v českých zkušebnách. Všechny výsledky zkoušek jsou k dispozici všem zákazníkům a projektantům .

Velmi důležité je i správné zrání finálních výrobků v optimálních teplotních a skladovacích podmínkách. Atypické komíny jsou výrobcem promptně staticky posouzeny a zákazníkovi je navržen přesný postup provádění stavby. Z těchto důvodů je kompletní výroba komínových systémů českými výrobci Komíny CZ garancí bezpečného, dlouhodobého a kvalitního provozu, včetně řešení záručního a pozáručního servisu.

 

Nakupujte komínové systémy pouze od skutečného výrobce, který Vám zajistí kvalitu.

Komíny CZ 2012

«  zpět

V případě jakýchkoli dotazů nás můžete kontaktovat prostřednictvím telefonu +420 493 522 332,
e-mailu info@kominycz.org, nebo kontaktního formuláře.

nahoru
Vyhledat komínové prvky
Kolik je 3+2
Zavoláme Vám Zavoláme Vám

Chcete komín na míru? Vložte telefon, zavoláme Vám, navrhneme, poradíme.

telefon komíny
Kolik je 3+2
Zavoláme Vám Zavoláme Vám

Napište si o slevový kupon pro nákup ve Vašich stavebninách.

Kolik je 2+4

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím