Komín Keramo® pro krbová kamna

koupit v eshopu Koupit v eshopu

Komínový systém ve variantě Keramo® je našim nejprodávanějším systémem. Je určen pro odvod spalin od spotřebičů s přirozeným tahem spalin, pro všechny typy paliv. Můžete k němu připojit krbová kamna, krbovou vložku, kotel na tuhá paliva, plyn i pelety.

 

Komín pro krbová kamna

Komínový systém Keramo® je složen z univerzální Keramzitbetonové tvárnice TK 1LB. Tato tvárnice má při výšce 330mm skvělou manipulační hmotnost 21kg. Díky naší přesné výrobní technologii se tvárnice spojují pomocí flexibilního lepidla, tudíž je možné komín postavit za jeden den. Pro řešení nadstřešní části se jako optimální cenové a kvalitativní řešení nabízí systém TOP, barevné prstence TK 1HB imitující cihelné zdivo. Tyto prstence jsou plně probarvené kvalitním pigmentem, tudíž jsou barevně stálé. Nabízíme je ve 4 základních barvách,  zde naleznete reálná fota námi realizovaných komínů.

Komín pro krbová kamna řez

 

Vnitřní část je tvořena z kvalitní tepelné izolace IP2, která je na vnitřní straně opatřena výstupy pro vystředění vložky. Výstupy se rozlišují dle vnitřního průměru komínu a zajišťují patentované celoobvodové odvětrání. K ukončení komínu se používá nerezový komínový konus, nebo různé typy stříšek z kvalitních materiálů. Při vyšší nadstřešní části je také možné použít Komínový nástavec. Díky nástavci můžeme realizovat nadstřešní části až do výšky 4,5m. Samotný odtah spalin systému Keramo je řešen kvalitní keramickou vložkou české výroby od fi. P-D Refractories. Jedná se o nejtradičnějšího výrobce s více, než 170-ti letou tradicí. Keramická vložka se vyznačuje dlouhou životností a velmi nízkou nasákavostí (kolem 6%), a vyhovuje najvyššímu teplotnímu zatížení. Jedná se o vložku nejvyšší možné kvality třídy A1N1, která má teplotní odolnost 600°C a zkušební tlak 40 Pa.. Vložka je testována na simulaci vyhoření komínu, kdy teplota dosahuje 1000°C.

komín pro krb Komín pro krbová kamna 2 průduchy

Typy nadstřešních částí

komín omítnutí

Omítnutí

Nadstřešní část se povrchově upraví pomocí tmelu, perlinky, omítky, fasádního systému. Maximální výška nadstřešní části tohoto řešení je 2,5m. Při výšce nadstřešní části nad 1,5m se aplikuje výztuž komínu po celé výšce.

komín prstence

TOP prstence

Nadstřešní část je řešena pomocí plněbarevných prstenců imitujících cihelné zdivo. Barvy červená, černá, hnědá, bílá. Maximální výška nadstřešní části tohoto řešení je 3,5m. Při výšce nadstřešní části nad 2m se aplikuje výztuž komínu po celé výšce.

Typy nadstřešní části TOP

komín Nadstřešní část červená Nadstřešní část komína prstence komín prstence Nadstřešní část komína bílá
komín Nadstřešní část obezdění

Obezdění

Nadstřešní část je řešena pomocí lícového zdiva, které se aplikuje na krákorcovou, roznášecí desku. Komín je ukončen rozměrově větší,nerezovou krycí deskou.

komín nástavec

Nerezový nástavec

Nadstřešní část je řešena pomocí nerezového, izolovaného systému Nerezo 3V. Maximální výška nadstřešní části tohoto řešení je 4,5m. Při výšce nadstřešní části nad 1,5m se aplikuje výztuž komínu po celé výšce.

Komínové systémy Keramo® jsou dodávány v těchto průměrech:

»  140 mm
»  160 mm
»  180 mm
»  200 mm

Komínový systém Keramo® je sestaven z osvědčených materiálů, garantujeme 100% původ všech dílů z České Republiky, a poskytujeme na něj záruku 30 let. Záruka se vztahuje na odolnost proti kondenzátu, na vyhoření komínu. Na prstence systému TOP poskytujeme záruku 50 let na životnost.Samozřejmostí jsou certifikáty EN.
- EN13063-1+A1 T600 N1 D3G50 - suchý provoz
- EN13063-2+A1 T400 N1 W2O50 - mokrý provoz

«  zpět

V případě jakýchkoli dotazů nás můžete kontaktovat prostřednictvím telefonu +420 493 522 332,
e-mailu info@kominycz.org, nebo kontaktního formuláře.

nahoru
Vyhledat komínové prvky
Kolik je 3+2
Zavoláme Vám Zavoláme Vám

Chcete komín na míru? Vložte telefon, zavoláme Vám, navrhneme, poradíme.

telefon komíny
Kolik je 3+2
Zavoláme Vám Zavoláme Vám

Napište si o slevový kupon pro nákup ve Vašich stavebninách.

Kolik je 2+4

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím